Friss: 40 tanár hagyhatja ott a BKF-et
Állítólag 40 tanár adta be a felmondását a Budapesti Kommunikációs Főiskolán, mert úgy gondolják, komoly hiányosságok akadályozzák az oktatást az intézményben – írja az Index.
Állítólag 40 tanár adta be a felmondását a Budapesti Kommunikációs Főiskolán, mert úgy gondolják, komoly hiányosságok akadályozzák az oktatást az intézményben – írja az Index.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hallgatói szeptembertől már a Budapesti Metropolitan Főiskolán kezdhetik meg tanulmányaikat.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) a magyar mellett angol nyelvű duális képzést is meghirdetett, mégpedig a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, valamint a turizmus-vendéglátás szakokon.
Február 15-ig lehet jelentkezni a 2015-ös felvételire: megnéztük, hányan kerülhetnek be a BudapestI Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) alap-, osztatlan és mesterképzéseire, illetve felsőoktatási szakképzéseire.
Jelenleg is az egyik országosan elismert főiskola tanára az az S. Pál, akiről múlt héten, több évtized után derült ki, hogy gimnáziumi tanárként molesztálta a tanítványait. Óraadóként többféle szakon is tanít, most azonban elbocsátja őt a főiskola - írja a hvg.hu.
A pályakezdő főiskolás fiatalok 85 százaléka valószínűnek tartja, hogy el tud helyezkedni a szakterületén, ugyanakkor...
Pályakövetési sorozatunkban bemutattuk a különböző képzési területeken végzettek elhelyezkedési esélyeit, most pedig annak járunk utána, milyen átlagfizetésre számíthatnak a különböző egyetemek, főiskolák friss diplomásai. Hatodik rész: Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola.
Vass László, a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) rektora szerint diszkriminatív a továbbtanuló...
Tandíjmentesség, tanulmányi ösztöndíj, családi kedvezmény – ilyen támogatásokat kínálnak hallgatóiknak a magán- és alapítványi főiskolák. A nem állami intézmények alapképzésein 2013-ban sem lesznek államilag finanszírozott helyek, az intézményi ösztöndíjak segítségével a legjobb teljesítményűek mégis ingyen tanulhatnak.
Különleges ötlettel rukkolt elő két évvel ezelőtt az egyik magánfőiskola: az intézménnyel kapcsolatban álló cégekhez közvetítik ki a hallgatókat, akik keresetükből finanszírozhatják tanulmányaikat. Egyelőre két főiskolán indították el a programot - utánajártunk, milyen eredménnyel.
Nemzetközi tanulmányok alapszakot indít a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF).
A költségtérítés teljes összegét visszakapják azok a hallgatók, akik a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) stratégiai marketing és pr-tanácsadó képzésére iratkoznak be, de nincsenek megelégedve az oktatással.
Megkerülhetetlenné vált a Facebook használata a felsőoktatási intézmények számára, a magyar egyetemek ennek ellenére többnyire nehézkesen reagálnak az új kihívásra.
Továbbra is visszafizetési garanciát vállal a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola szakirányú továbbképzésein: ha a hallgató az első négy hétben meggondolja magát, és abbahagyja a képzést, visszakapja a befizetett tandíját.
Több mint tíz nyílt napot rendez a február 15-ig tartó felvételi időszakban a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola: a diákok beülhetnek mintaórákra, megismerkedhetnek a hallgatói élettel, és bejárhatják a campust. Bemutatkozik a két új alapszak is, az animáció és a design- és művészetelmélet.
A Budapesti Gazdasági Főiskola volt hallgatójának diplomamunkája nyerte "Az év pr-dolgozata 2010" címet: a beérkezett tizennégy pályaműből az első körben egy tizenhat főből álló zsűri választotta ki a szakmailag legértékesebb munkákat, majd egy második zsűri állította fel a döntősök közötti sorrendet.
A Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS) honlapja nyerte el az Év Honlapja verseny díját oktatási kategóriában, melynek különdíját megosztva a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) diploma honlapja érdemelte ki, a kategória minőségi díját pedig a Budapesti Kommuniációs és Üzleti Főiskola kapta.
Egyesül a Heller Farkas Turisztikai Szolgáltatások Főiskolája a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolával. A döntésről a közösen rendezett, szeptember 4-ei tanévnyitón tájékoztatják a hallgatókat. A két budapesti főiskola integrációja az első példa a magyar oktatási piacon magánintézmények egybeolvadására. Az integrációval létrejött intézmény Kommunikációs és Művészeti Karának dékánja Kepes András, Heller Farkas Turisztikai és Gazdasági Karának dékánja pedig Lengyel Márton volt rektor lesz. A legnépszerűbb nyolc alapszakból négyet indító főiskola a 2010/2011-es tanévben hirdeti meg először közösen képzéseit.